Žukovskim pārliecinoša spēle, Grandovskim divi vārti: Valmieras komanda pārspēj “Venta 2002” ar 3:1

Svētdienas pievakarē pēc garā ceļa uz Ventspili cīņai par uzvaru uz laukuma devās “Valmieras HK/BSS/ViA” hokejisti, kurus uzņēma HK “Venta 2002” komanda. Pateicoties Žukovska teicamajam sniegumam vārtos un komandas cīņassparam, valmieriešiem izdevās izcīnīt uzvaru un parspēt mājiniekus ar 3:1. Divi vārti komandas nesenākā papildinājuma Arvja Grandovska izpildījumā, vieni vārti Rūdolfam Lapsam.

Pirmajā periodā valmieriešiem vairāk nācās pavadīt laiku savā aizsardzības zonā, spēlē nereti iesaistoties komandas vārtsargam Markusam Žukovskim, kurš glāba komandu no zaudētiem vārtiem. Pirmo divdesmit minūšu laikā nācās trīs reizes spēlēt skaitliskajā mazākumā, taču mājinieki savas iespējas neizmantoja, pirmajam periodam noslēdzoties ar neizšķirtu 0:0.

Ko neizmantoja mājinieki, to spēles otrajā periodā paveica valmierieši. Spēlējot vairākumā, mača 37. minūtē pēc precīzām Buiļa un Ravas piespēlēm rezultātu uz tablo atklāja Rūdolfs Lapsa, izvirzot “Valmieras HK/BSS/ViA” vadībā (1:0). Perioda izskaņā mājinieki, HK “Venta 2002” hokejisti, nopelnīja vēl vienu noraidījumu, kas ļāva Valmieras hokejistiem pārņemt iniciatīvu.

Trešais periods izrādījās veiksmīgs valmieriešiem. Jau tā otrajā minūtē pārsvaru uz tablo dubultoja Grandovskis, raidot precīzu metienu pēc Veidenbauma piespēles (2:0). Lai arī, tuvojoties trešā perioda izskaņai, šķita, ka Žukovska lieliskais sniegums ļaus svinēt pirmo sauso uzvaru sezonā, nepilnas trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Žukovskim kapitulēt lika Freidenfelda precīzais metiens vārtu rāmī, spēlējot mazākumā (2:1). Taču ar to viss nebeidzās – pretiniekus spēles izskaņā vēlreiz sodīja Grandovskis, atjaunojot divu vārtu pārsvaru un pieliekot spēlei punktu (3:1).

Pēc spēles komentāru sniedza “Valmieras HK/BSS/ViA” uzbrucējs Kristers Stankevičs, kurš uzskata, ka, salīdzinot ar citām spēlēm, šodien esot bijis jūtams izteiktāks komandas gars:

“Visi džeki cīnījās līdz pēdējam. Bijām plānojuši spēlēt labu spēli un izcīnīt vajadzīgos trīs punktus, pateicoties saliedētībai gan uz laukuma, gan soliņa tas arī izdevās. Uz katru spēli ir uzdevums nospēlēt maksimāli disciplinēti, bez noraidījumiem, šodien noraidījumi bija daudz un tas deva papildus spiedienu, jo zinājām pretinieku trumpjus, kas var rezultēties sagrāvē, ja dodam iespēju viņiem izpausties mūsu aizsardzības zonā.”

“Komanda ļoti labi nospēlēja aizsardzībā un Markuss [vārtsargs – aut.] rādīja pašaizliedzīgu spēli vārtos un cīnījas visiem spēkiem. Visa komanda bijām pateicīgi Markusam [vārtsargam – aut.], jo bez viņa meistarības spēle noslēgtos ar pavisam citādu rezultātu,” uzbrucējs uzsver, ka šodienas uzvarā būtiska nozīme ir bijusi vārtsarga Markusa Žukovska sniegumam.

Jautāts par savu sniegumu, Stankevičs ir kritisks:

“Personīgi sniegumu vērtēju zemu, no manas puses nebija tāds pienesums komandai, kādu vēlētos, bet komandā valdīja laba atmosfēra, un džeki cits citu uzmundrināja, neļāva nokārt degunu, kas arī kaldināja uzvaru.”

Nākamo spēli Valmieras komanda aizvadīs vien 14. martā, kad izbraukumā tiksies ar spēcīgo “Dinaburga” vienību.

“Noteikti trenēsimies, izmantosim laiku, lai gūtu pārliecību un izietu gatavi cīņai par vajadzīgajiem punktiem,” par gatavošanās posmu noslēdzošajām cīņām, kas noteiks, vai “Valmieras HK/BSS/ViA iekļūs izslēgšanas spēlēs, stāsta K. Stankevičs.

Mūsu komandas spēlētāji saka lielu paldies faniem, kuri atbalsta komandu ikvienā situācijā – gan skaistās un svarīgās uzvarās, gan sāpīgos zaudējumos. Uz tikšanos mājas spēlēs!

HK Venta 2002 – Valmieras HK/BSS/ViA 1:3 (0:0, 0:1, 1:2)

Vārti: 36:59 Lapsa (Builis, Rava) 0:1, 41:09 Grandovskis (Veidenbaums) 0:2, 57:30 Freidenfelds (B. Bērziņš, N. Bērziņš) 1:2, 59:42 Grandovskis 1:3.
Vārtsargi: Deniss Baranovs – Markuss Žukovskis

Sagatavoja: Edīte Mežciema