Valmierieši svin uzvaru un pakāpjas uz 5. vietu turnīra tabulā

Arī aizvadītajā nedēļas nogalē turpinājās cīņas Junioru attīstības hokeja līgā, vienā no spēlēm tiekoties “Valmieras HK/BSS/ViA” un “Mārupe/AKO” komandām. 60 minūšu garajā cīņā uz laukuma revanšs izdevās valmieriešiem, uzvarot viesus ar 5:3. Vārtus Valmieras kluba labā guva Kristaps Libors, Augusts Veidenbaums, Bruno Birģelis, Elvis Krūze un Aivars Gaisiņš.

Pirmā perioda sākumā viesi noteica ātru spēles tempu, kam valmierieši veiksmīgi pielāgojās. Spēle lielākoties ritēja pie abu komandu sargātajiem vārtiem, bet kā pirmajiem rezultātu jau 4. minūtē izdevās atklāt Mārupes hokejistiem, pārspējot vārtsargu Ralfu Bērziņu (0:1). Taču pēc pusotras minūtes, saņemot piespēli no Buiļa, teicami iespēju izmantoja Libors, gūstot pirmos vārtus “Valmieras HK/BSS/ViA” labā (1:1). Kā perioda sākumā, tā visa mača garumā valmierieši dominēja spēka spēlē, izpildot virkni veiksmīgu spēka paņēmienu.

Otrā perioda sākumā Arnolds Lapainis, kurš pārstāv Mārupes komandu, saņēma 2+10 minūšu diciplināro sodu par spēka paņēmienu galvas un kakla rajonā pret Ozoliņu, un skaitlisko pārsvaru uz laukuma izmantot steidza valmieriešu pirmā maiņa. Pēc Baloža piespēles vārtsargu Ralfu Pilsētnieku pārspēja Veidenbaums, gūstot devīto rezultativitātes punktu (2:1). Trešos vārtus valmieriešu labā guva Birģelis, raidot ripu, kad tā pēc Krūzes metiena bija apstājusies tieši uz vārtu līnijas, panākot divu vārtu pārsvaru (3:1). Pēc trešajiem zaudētajiem vārtiem vārtos Pilsētnieka vietu ieņēma Ēriks Vītols. Lai arī Elvim Krūzem pietrūka nedaudz, lai gūtu vārtus, piecas minūtes vēlāk, spēlējot skaitliskajā vairākumā, viņš to laboja, raidot precīzu metienu Vītola sargātajos vārtos un panākot 4:1 “Valmieras HK/BSS/ViA” labā. Valmieriešu ofensīvu apstādināja Gaisiņa pārkāpums, liekot spēlēt mazākumā un ļaujot spēles pavedienu iegūt pretiniekiem. Taču pretiniekus kārtējo reizi apstādināja Valmieras hokejisti – pēc soda izciešanas uz laukuma atgriezās Gaisiņš, kurš bija nolēmis atdarīt par nopelnīto sodu, gūstot piektos vārtus (5:1). Bet ar to viss nebeidzās; pēc gūtajiem vārtiem uz noraidīto spēlētāju soliņu devās Stinkurs, ļaujot “Mārupe/ AKO” hokejistiem spēlēt vairākumā, kas tika izmantot – piecas minūtes pirms perioda beigām viesi atguva vienus vārtus, periodu noslēdzot ar 5:2.

Trešais periods, kā tas bija gaidāms, valmieriešiem izvērtās grūts. Perioda pirmajā pusē pa divu minūšu noraidījumiem saņēma Builis un Gaisiņš, kurš noteikumus pārkāpa arī neilgi pēc soda izciešanas, aizkavējot pretinieku spēlētāju, kad tas devās 1 pret 1 uz Bērziņa sargātajiem vārtiem. Tā rezultātā tiesneši piešķīra Mārupes komandai iespēju izpildīt soda metienu, ko Pāvils Galsons sekmīgi izmantoja, panākot 5:3. Atlikušajā perioda daļā spēle lielākoties ritēja Valmieras komandas aizsardzības zonā, taču veiksmīgā spēle aizsardzībā ļāva nosargāt vārtus, spēlei noslēdzoties ar uzvaru.

Pēc spēles komentārus sniedza divu vārtu autori – uzbrucējs Bruno Birģelis un aizsargs Kristaps Libors. Abi spēlētāji aizvadīto maču vērtēja pozitīvi.

“Pirms spēles visi iesildījāmies un uz ledus izgājām gatavi izcīnīt uzvaru, lai pakāptos uz piekto vietu turnīra tabulā. Komanda jau pirms spēles sākuma pareizi noskaņojās un lika paši sev saprast, ka var iemest vārtus un uzvarēt pretiniekus,” stāsta Libors.

Līdzīgu komentāru sniedz arī Birģelis, sakot, ka, viņaprāt, šī bija viena no labākajām pēdējā laikā aizvadītājām spēlēm.

“Patika, kā visi cīnījās un bloķēja ripas. Šoreiz vairāk nekā citās spēlēs skrējām aizsardzībā, nostājāmies, sagaidījām pretiniekus un nostrādājām labi aizsardzībā,” komentē uzbrucējs.

Liboram šie bija pirmie sezonā gūtie vārti, par kuriem viņš saka, ka “paldies jāpasaka Rūdolfam [Builim – aut.], ja nebūtu viņš, es nebūtu iemetis, jo divi aizsargi aizgāja līdzi viņam”.

Par nākamo spēli, ko valmierieši aizvadīs jau svētdien, Vidzemes Olimpiskajā centrā tiekoties ar “Liepājas SSS” komandu, abi spēlētāji atzīst, ka komanda darīs visu, lai uzvarētu. Birģelis piebilst, ka:

“Esam atguvuši pārliecību un galvenais ir spēlēt arī turpmāk šādi. Ar liepājniekiem būs grūtāk, jo viņi ir ātrāka komanda, bet mēs spēlēsim līdz galam un cīnīsimies par uzvaru.”

Spēles sākums 9. decembrī pret “Liepājas SSS” komandu paredzēts plkst. 15:50. Nāc uz Vidzemes Olimpisko centru un atbalsti savējos cīņā par uzvaru! Spēlētājiem skatītāju atbalsts ir ļoti svarīgs!

Valmieras HK/BSS/ViA – Mārupe/AKO 5:3 (1:1, 4:1, 0:1)

Vārti: 04:00 Druva (Frīdenbergs, Liniņš) 0:1, 05:34 Libors (Builis, Stinkurs) 1:1, 23:23 Veidenbaums (Balodis) 2:1, 26:25 Birģelis (Libors, Krūze) 3:1, 31:23 Krūze (Builis, Lapsa) 4:1, 34:11 Gaisiņš (Balodis, Jakovļevs) 5:1, 35:45 Knope (Frīdenbergs, Nerets) 5:2, 52:21 Galsons 5:3.
Vārtsargi: Ralfs Bērziņš – Ralfs Pilsētnieks/ no 26:25 Ēriks Vītols

Sagatavoja: Edīte Mežciema
Foto: Edgars Vaivads

Uzvara pret "Mārupe/AKO" ar 5:3!

Geplaatst door Valmieras HK op Zondag 2 december 2018

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

code

16 + 5 =