“Valmieras HK” nenotur divu vārtu pārsvaru un cieš zaudējumu

2018. gada pirmo spēli “Valmieras HK/BSS/ViA” aizvadīja mājās, tiekoties ar “Daugavpils/LDZ Cargo” hokejistiem. Noraidījumiem bagātā mačā, kad valmieriešiem nācās spēlēt bez vairākiem vadošajiem spēlētājiem – Aivaram Gaisiņam izciešot diskvalifikāciju un Paulam Krūmiņam dziedējot traumu -, kad netika realizēts neviens no skaitliskajiem vairākumiem un kad tika pavadīts ilgs laiks, spēlējot mazākumā, nācās ciest zaudējumu, piekāpjoties viesiem ar 2:5. Vārtus “Valmieras HK/BSS/ViA” labā guva Mikus Ozols un Augusts Veidenbaums.

Atzīstamu sniegumu, vairākkārt glābjot komandu grūtās situācijās, rādīja vārtsargs Toms Konrāds, kuram šī bija pirmā mājas spēle “Valmieras HK/BSS/ViA” sastāvā, kā arī jaunais uzbrucējs Eduards Ozoliņš, kurš aizvadīja pirmo maču, palīdzot 1. līgas komandai. Zīmīgi, ka pēc šīs spēles Daugavpils hokejisti pēc nopelnīto soda minūšu skaita ierindojas pirmajā vietā turnīra tabulā (180), bet “Valmieras HK/BSS/ViA” ir nākamie, 10 spēlēs iekrājot 172 soda minūtes.

Spēli abas komandas iesāka, rādot ātru hokeju. Jau 27. sekundē valmierieši atklāja rezultātu, pirmoreiz pārspējot viesu komandas vārtus sargājošo Nilu Grīnfogeli. Pēc Birzuļa un Toma Menča piespēlēm vārtus guva Mikus Ozols. Perioda turpinājumā tika nopelnīti vairāki noraidījumi, taču spēles gaitu tas nemainīja, joprojām spēle ritēja abu komandu aizsardzības zonās. Pēc gandrīz septiņām nospēlētām minūtēm “Valmieras HK/BSS/ViA” dubultoja spēles rezultātu, panākot 2:0. Pēc precīzas Mikus Ozola piespēles, izejot 1:1 ar vārtsargu, vārtus guva Augusts Veidenbaums. Perioda otrā puse mājiniekiem bija visnotaļ sarežģīta. Tuvojoties trešdaļas otrajai pusei sanākušos skatītājus pārsteidza kas sen neredzēts – uz noraidīto soliņa vienlaikus atradās četri valmieriešu spēlētāji. Kā pirmie ar sešu sekunžu atstatumu sodus izciest devās Matīss Megnis un Toms Mencis, bet vēlāk, gandrīz divas minūtes vēlāk, sodus nopelnīja arī Krišjānis Reinfelds un Lauris Žagariņš. Lai arī valmierieši izcili darbojās aizsardzībā, nedisciplinētā spēle uz laukuma tomēr viesa likumsakarīgu iznākumu – sekundi pirms mazākuma izciešanas viesi guva pirmos vārtus, samazinot rezultāta starpību līdz minimumam – 2:1. Nepilnas trīs minūtes vēlāk Žagariņš nopelnīja vēl vienu noraidījumu, atkal nostādot komandu nepatīkamā situācijā, liekot vadīt spēli savā aizsardzības zonā. Viena spēlētāja pārsvaru “Daugavpils/LDZ CARGO” spēja izmantot, izlīdzinot rezultātu 2:2.

Otrais periods viesa lielu skaidrību, norādot uz valmieriešu kļūdām un parādot viesu stiprās puses. Perioda vidusdaļā un pēdējā minūtē tika gūti vārti, dubultojot viesu pārsvaru (2:4). Diemžēl “Valmieras HK/BSS/ViA” visnotaļ neveiksmīgā spēle vairākumā, kā arī Veidenbauma nerealizētais bullītis, liedza gūt vārtus. Kopsummā astoņas minūtes no visa perioda Valmieras kluba spēlētājiem tika dota iespēja spēlēt vairākumā, taču neviena saspēle pie pretinieku vārtiem nedeva rezultātu, un skaitļi uz tablo palika nemainīgi. Turpretī “Daugavpils/LDZ CARGO” savus statistikas rādītājus, spēlējot vairākumā, tikai uzlaboja, jo vieni no periodā gūtajiem vārtiem tika iemesti, atrodoties uz laukuma ar viena spēlētāja pārsvaru.

Trešais periods jaunas cerības, kas vēstītu par iespējām uzvarēt maču ar daugavpiliešiem, nenesa. Perioda pirmo pusi abas komandas tika aizvadījušas, ne reizi nepārkāpjot noteikumus. 51. minūtē viesi guva pēdējos vārtus, panākot 2:5. Perioda turpinājumā Augustam Veidenbaumam vēlreiz tika dota iespēja mest soda metienu, taču arī šī iespēja netika realizēta. Lai arī “Valmieras HK/BSS/ViA” veica vairākas lieliskas saspēles, kas teju nesa vārtu guvumus, rezultātu mainīt nebija iespējams.

Pēc spēles vārtsargs Toms Konrāds, kam šajā spēlē darba netrūka, atzina, ka komanda spēlēja labi: “Iesākām ļoti agresīvi, uz ko pretinieki nebija gatavi, līdz ar to izdevās gūt divus vārtus, taču spēles turpinājumā diemžēl ļoti daudz noraidījāmies, un Daugavpils spēlētājiem izdevās izmantot lielo skaitlisko vairākumu.”

“Daudz neko nemainījām, galvenais bija gūt ātrus vārtus,”

par spēli trešajā periodā, kad valmierieši atradās iedzinējos ar 2:4, saka vārtsargs, “Lai arī tas neizdevās, centāmies spēli novirzīt uz otru zonu, tālāk no mūsu vārtiem.”

Tomēr par savu sniegumu komandas nesenākais papildinājums Toms Konrāds ir neitrāli noskaņots: “Bija tādi momenti, kur izdevās pavilkt komandu, bet bija arī  tādi, kuros vajadzēja nospēlēt labāk.”

“Lai uzvarētu, nedaudz pietrūka veiksmes, jo iespējas bija,” stāsta T. Konrāds, “un lielu paldies pelnījuši skatītāji, kuru atbalstu mēs jutām arī uz ledus.”

Pēc 10 aizvadītām spēlēm “Valmieras HK/BSS/ViA” joprojām ar 13 gūtiem punktiem turnīra tabulā ieņem 5. vietu. Nākamo spēli valmierieši aizvadīs svētdien, kad viesosies Ventspilī, lai cīnītos ar “Venta 2002” hokejistiem. Šī būs sezonas otrā savstarpējā spēle. Iepriekš, tiekoties uz Vidzemes Olimpiskā centra ledus, pārāki izrādījās viesi, pārspējot valmieriešus ar 3:6. Svētdien gaidāmās spēles sākums plkst 13:15. Rezultātam un spēles gaitai iespējams sekot šeit.

Paldies sanākušajiem skatītājiem, jūsu atbalsts mūsu hokejistiem bija, ir un būs ļoti svarīgs visas sezonas garumā!

Valmieras HK/BSS/ViA – Daugavpils/LDZ CARGO 2:5 (2:2, 0:2, 0:1)

Vārti: Ozols (Birzulis, T.Mencis) 1:0, Veidenbaums (Ozols) 2:0, Jegorovs (Kuzmenkovs, Štāls) 2:1, Lobachev (Kuzmenkovs, Jegorovs) 2:2, Š’tals (Kuzmenkovs, Zeltiņš) 2:3, Kuzmenkovs (Štāls) 2:4, Zeltiņš (Jegorovs, Kuzmenkovs) 2:5.

Vārtsargi: Toms Konrāds – Nils Grīnfogels

 

Sagatavoja: Edīte Mežciema

Foto: Jānis Klāks

 

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*

code

twenty − four =