“Valmieras HK/BSS/ViA” sīvā cīņā atzīst HK “Venta 2002” pārākumu

Pirmo spēli 2019. gadā Valmieras komanda aizvadīja mājas hallē, uzņemot HK “Venta 2002”, kura šobrīd līgas tabulā ieņem otro vietu. Sīvā cīņā valmierieši, pamatlaika pēdējās piecās minūtēs atspēlējot divu vārtu deficītu, ar rezultātu 6:7 atzina kurzemnieku pārākumu vien pēcspēles metienu sērijā. “Valmieras HK/BSS/ViA” sastāvā ar hat-trick izcēlās komandas kapteinis Augusts Veidenbaums, divus vārtus guva aizsargs Lauris Žagariņš, un vienus – Rūdolfs Builis.

Pirmā trešdaļa izrādījās rezultatīva, komandām izmantojot iespējas gan vairākumā, gan, spēlējot vienādos sastāvos. Rezultātu Veidenbaums atklāja jau piektajā minūtē, pārspējot vārtsargu Alenu Bergmani (1:0), nepilnu minūti vēlāk, spēlējot jau vienādos sastāvos, pārsvaru uz tablo dubultoja Builis, gūstot pirmos vārtus šajā sezonā (2:0). Atbilde ilgi nebija jāgaida – pēc Buiļa nopelnītā noraidījuma vienus vārtus, spēlējot vairākumā, viesi atguva (2:1). Desmitajā minūtē divu vārtu pārsvaru atjaunoja aizsargs Žagariņš, pēc D. Menča un Veidenbauma piespēlēm ripu raidot “Venta 2002” komandas sargātajos vārtos (3:1). Periodu noslēdza viesi, kad Ralfs Brasls izmantoja iespēju, atrodoties uz laukuma ar viena spēlētāja pārsvaru, rezultātu samazinot līdz minimumam (3:2).

Otrais periods Valmieras komandas izpildījumā bija klusāks. Lai arī valmieriešu vārtsargs Markuss Žukovskis vārtos rādīja stabilu sniegumu, perioda sestajā minūtē pēc trešajiem zaudētajiem vārtiem (3:3) “Valmieras HK/BSS/ViA” treneris Aivars Anis nolēma Žukovski uz laukuma nomainīt pret Ralfu Bērziņu, kurš vārtus sargāja līdz papildlaika beigām. Pirmo reizi spēlē vadību ventspilnieki ieguva 33. minūtē, gūstot trešos vārtus vairākumā un panākot 3:4.

Trešais periods bija notikumiem bagāts abu komandu izpildījumā. Valmieras komandas kapteinis Veidenbaums, kurš otrajā periodā, spēlējot mazākumā, nepārspēja Bergmani, savu meistarību apliecināja trešā perioda pirmajā minūtē, gūstot otros vārtus spēlē un izlīdzinot rezultātu (4:4). Lai arī šķita, ka perioda vidusdaļā viesu divi ātri gūtie vārti (4:6) būs salauzuši valmieriešu cīņassparu, tā nenotika. Nepilnas piecas minūtes pirms trešdaļas beigām rezultātu līdz vienu vārtu starpībai samazināja Žagariņš (5:6), bet 15 sekundes pirms pamatlaika beigām, ripai veiksmīgi atlecot uz nūjas, rezultātu izlīdzināja Veidenbaums, panākot 6:6.

Pagarinājumā spēle ritēja pie abu komandu vārtiem, taču izdevības netika izmantotas. Abpusējo sodu jau pagarinājuma 20. sekundē Žagariņš un Vilmanis nopelnīja par pretinieka turēšanu ar nūju, bet vēlāk 2+10 minūšu sodu par spēka paņēmienu galvas un kakla rajonā saņēma Emīls Balodis.

Pēcspēles metienu sērijā vietu vārtos ieņēma Markuss Žukovskis, kas pārliecinoši spēja tikt galā ar 3 no 4 pretinieku metieniem. Valmieriešu rindās pēcspēles metienus izpidīja Gaisiņš, Lapsa, Kariņš un Žagariņš, taču nevienam no viņiem neizdevās pārspēt pretinieku vārtsargu, pēcspēles metienu sērijai noslēdzoties ar 0:1HK  “Venta 2002” labā. Spēles beigu rezultāts – 6:7.

Nākamo spēli valmierieši aizvadīs jau RĪT, tiekoties Vidzemes Olimpiskajā centrā ar “Prizma” hokejistiem, kuri 19 spēlēs iekrājuši 16 punktus un atrodas pēdējā vietā turnīra tabulā. Spēles sākums 15:50. Nāc un atbalsti savējos! Hokejistiem skatītāju atbalsts ir ļoti svarīgs!

Valmieras HK/BSS/ViA – HK Venta 2002 6:7 (3:2, 0:2, 3:2, 0:0, 0:1)

Vārti: 04:44 Veidenbaums (Rava) 1:0, 05:36 Builis (Jakovļevs) 2:0, 08:18 Grosmanis (Freidenfelds) 2:1, 09:58 Žagariņš (D. Mencis, Veidenbaums) 3:1, 16:40 Brasls (Kaimiņš) 3:2, 25:52 N. Bērziņš (Žizņevskis) 3:3, 32:25 B. Bērziņš (Brasls, Kaimiņš) 3:4, 40:37 Veidenbaums 4:4, 48:49 Brasls (Freidenfelds, LKaimiņš) 4:5, 52:51 Freidenfels (Brasls, Kaimiņš) 4:6, 55:30 Žagariņš (Veidenbaums, Gaisiņš) 5:6, 59:45 Veidenbaums (Gaisiņš, Žagariņš) 6:6, PSM Ralfs Brasls 6:7.
Vārtsargi: Markuss Žukovskis/ no 25:52 Ralfs Bērziņš – Alens Bergmanis

Sagatavoja: Edīte Mežciema