“Valmieras HK/BSS/ViA” regulāro sezonu mājās noslēdz ar zaudējumu “Liepājas SSS”

21. martā uz Vidzemes Olimpiskā centra ledus tikās mājinieki – “Valmieras HK/BSS/ViA” – ar “Liepājas SSS” hokejistiem, kuri, līdzīgi kā otrdienas viesi HS “Rīga 2002”, tika piesaistījuši vairākus Virslīgas spēlētājus, lai pastiprinātu savu sastāvu, kas viņiem ļāva izcīnīt uzvaru 1:6, attālinot valmieriešus no playoff zonas. Vienīgos vārtus Valmieras kluba labā guva Rūdolfs Oto Lapsa. Valmieras komandai šī bija pēdējā regulārās sezonas spēle mājas, bet par iekļūšanu play-offā spriest vēl ir pāragri, tas atkarīgs gan no pašu snieguma, gan pretiniekiem.

Jau no pirmā perioda sākuma valmierieši cīnījās par katru laukuma centimentru, spēlei norisinoties pie abu komandu sargātajiem vārtiem. 7. minūtē, nopelnot noraidījumu, iniciatīvu uz laukuma ieguva Valmieras hokejisti, taču pirmie vadību uz tablo guva viesi – īsā laikā Virslīgas spēlētāji, kuri iepriekš sezonu, galvenokārt, tika aizvadījuši OHL, guva divus vārtus, izvirzot savu komandu vadībā ar 0:2. Īsi pēc otro vārtu zaudējuma valmieriešiem izdevās pārspēt pirmo un vienīgo reizi spēlē vārtsargu Ediju Ozolu, samazinot starpību līdz vieniem vārtiem (vārti Rūdolfam Lapsam – 1:2). Taču tas vēl nebija viss – 15 sekundes pirms spēles beigām divu vārtu pārsvaru atjaunoja liepājnieki, gūstot trešos vārtus (1:3).

Otrajā periodā abas komandas izcēlās ar vairākiem spēka paņēmieniem un pretuzbrukumiem, kas veiksmīgāki izrādījās viesiem. Abas komandas spēlēja disciplinēti, bet, spēles rezultātam kļūstot 1:5, vārtos Žukovski nomainīja Ralfs Bērziņš, kuram turpmākā spēle bija veiksmīgāka.

Noslēdzošajā – trešajā – periodā “Valmieras HK/BSS/ViA” nespēja saglabāt disciplīnu, kas ietekmēs sastāvu rīt gaidāmajā izbraukuma spēlē – 2+10 minūšu noraidījumus nopelnīja Kariņš un Builis, kuriem tas nozīmē diskvalifikāciju uz nākamo spēli. Piecas minūtes pirms pamatlaika beigām spēlei punktu pielika “Liepājas SSS” piesaistītie Virslīgas komandas spēlētāji, kuri guva 6. vārtus komandas labā (1:6).

Pēc spēles komentāru sniedza uzbrucējs Emīls Balodis, kurš atklāja, ka, viņaprāt, spēle esot bijusi slikta:

“Pēdējās spēlēs nevaram dabūt to dzirksteli, kas bija iepriekš. Sākām slikti, spēlējām tikai uz beigām, varbūt nedaudz esam noguruši sezonas beigās. Paldies jāsaka skatītājiem, kuru atbalsts man patīk. Šajā spēlē varbūt tas nebija tik labi jūtams, kā otrdien, bet tomēr atbalstītāji vienmēr ir svarīgi, jo dod mums to vilni, lai mēs varētu labāk spēlēt.”

Tieši 1. maiņas spēles laikā tika zaudēti trīs vārti, tāpēc uzbrucējs par savu sniegumu ir kritisks: “Demonstrētais sniegums noteikti nebija labs, pēc zaudējuma reti kad sniegums tāds ir. Protams, vajadzēja dažās vietās nospēlēt līdz galam, bet spēka arī brīžiem nepietika. Noteikti vajadzēja spēlēt aktīvāk, mest pa vārtiem, iet uz atlēkošajām ripām.”

“Galvenokārt, gribu redzēt, ka komanda ir vienota un visi spēlē, un, neskatoties uz to, kāds ir rezultāts, ir laba atmosfēra, kas bija vēl pirms dažām spēlēm. Galvenais, lai džeki ir priecīgi par padarīto darbu,” noslēgumā par gaidāmo regulārās sezonas izskaņu stāsta Balodis.

Paldies skatītājiem par atbalstu visas regulārās sezonas garumā! Nākamo spēli valmierieši aizvadīs jau RĪT, kad viesos tiksies ar “Zemgale/Juniors” hokejistiem. Spēles sākums 15:30 – rezultātam seko, spiežot ŠEIT!

Valmieras HK/BSS/ViA – Liepājas SSS 1:6 (1:3, 0:2, 0:1)

Vārti: 13:24 Žučkovs (Visockis, Minajevs) 0:1, 16:12 Binkulis (Žučkovs, Visockis) 0:2, 16:57 Lapsa 1:2, 19:45 Zīle (Rumševičius) 1:3, 21:32 Zīle (Alonderis) 1:4, 25:31 Čirkšis (Zīle, Butāns) 1:5, 55:25 Visockis (Binkulis) 1:6.
Vārtsargi: Markuss Žukovskis/ no 25:31 Ralfs Bērziņš – Edijs Ozols

Sagatavoja: Edīte Mežciema