Vājā disciplīna liedz svinēt pirmo uzvaru mājās; Venta 2002 uzvar ar 5:1

Svētdienas pēcpusdienā uz Vidzemes Olimpiskā centra ledus nūjas pirmoreiz Junioru Attīstības hokeja līgā (JAHL) krustoja “Valmieras HK/BSS/ViA” un “Venta 2002” hokejisti, atklājot mājas spēļu sezonu. Diemžēl valmierieši, nopelnot virkni noraidījumu, nespēja priecēt sanākušos skatītājus un piedzīvoja zaudējumu 1:5. Vienīgos vārtus “Valmieras HK/BSS/ViA” labā guva Elvis Krūze.

Jau pirmā perioda sākumā iniciatīva piederēja viesu komandai, liekot valmieriešiem daudz laika pavadīt savā aizsardzības zonā. Lai arī pirmie noraidījumu nopelnīja “Venta 2002” hokejisti, pārsniedzot atļauto spēlētāju skaitu uz laukuma, Valmieras spēlētāji nespēja lauzt spēles gaitu. Spēles piektajā minūtē 2+10 minūšu sodu nopelnīja Rūdolfs Builis, liekot komandai spēlēt vēl aktīvāk savā aizsardzības zonā.

Kā pirmā perioda beigas, tā otrā sākumu abas komandas aizvadīja, negūstot nevienus vārtus. Lielu daļu otrā perioda valmierieši aizvadīja, spēlējot mazākumā, tik nopelnīti astoņi skaitliskie mazākumi, kam pretī “Venta 2002” lika vien divus. Spēles 25. minūtē Rūdolfs Builis devās pretinieku vārtu virzienā, mēģinot atklāt spēles rezultātu, taču viesu komandas spēlētājs, pārkāpjot noteikumus, spēja kavēt Buili pirms metiena izdarīšanas. Pēc nelielas vārdu apmaiņas sodu saņēma ne tikai “Venta 2002” spēlējošais Niks Bērziņš, bet arī Builis, nopelnot disciplināro sodu līdz spēles beigām. Viesi skaistlisko vairākumu izmantoja, spēles 25. minūtē liekot kapitulēt Markusam Žukovskim (0:1). Desmit minūtes vēlāk, raidot ripu precīzi starp kājsargiem, viesi panāca divu vārtu pārsvaru – 0:2.

Spēle trešajā periodā ritēja pie abu komandu vārtiem. Valmierieši spēja atstāt savu aizsardzības zonu un izdarīt vairākus bīstamus metienus pretinieku vārtu virzienā, par ko diemžēl neliecina spēles rezultāts. 45. minūtē trešos vārtus guva viesi, nostādot mājiniekus neērtā situācijā – 15 minūšu laikā bija nepieciešams gūt vismaz trīs vārtus (0:3). Labu iespēju samazināt rezultātu mājiniekiem sniedza viesu komanda, nopelnot noraidījumu, kā rezultātā vairākkārt tika izdarīti bīstami metieni “Venta 2002” vārtu virzienā. 10 minūtes pirms spēles beigām kapitulāciju piedzīvoja arī viesu komandas vārtsargs Alens Bergmanis. Pēc precīzām Ozola un Jakovļeva piespēlēm pirmos vārtus jaunajā sezonā guva Elvis Krūze (1:3). Taču ar to viss nebeidzās. Pēc Alekseja Jakovļeva noraidījuma ceturtos, bet ne pēdējos vārtus guva viesi (1:4), pēc kā vārtsargu nomaiņa tika veikta “Valmieras HK/BSS/ViA” komandā, ļaujot spēlē iesaistīties Ralfam Bērziņam. Diemžēl arī Bērziņam nācās kapitulēt, viesiem gūstot 5. vārtus vien nepilnas trīs minūtes pēc vārtsargu nomaiņas (1:5).

Pēc spēles komentāru sniedza uzbrucējs Pauls Krūmiņš, kuram šajā spēlē tika uzticēts kapteiņa gods. Par komandas sniegumu spēlē pret “Venta 2002” viņš saka, ka:

“Kaut kas pietrūkst. Iespējams, fakts, ka komanda ir salīdzinoši jauna un lielākā daļa spēlētāju nav kopā spēlējuši, liek par sevi manīt. Kā arī ilgais spēles laiks mazākumā, kas liedza pacīnīties par uzvaru. Pēc otrā perioda tika veiktas izmaiņas spēlētāju virknējumos, tāpēc bija nepieciešams savstarpēji izrunāt, kā spēlēt trešajā periodā ar jaunajiem maiņas biedriem.”

Pret sevi Krūmiņš ir skeptisks, sakot, ka savu sniegumu vērtē ļoti slikti. Šī bija viņa pirmā spēle šosezon, un, kā pats saka, nebija gatavs ne fiziski, ne mentāli.

“Izmaiņas ir diezgan iespaidīgas. Komanda ir kļuvusi gados jaunāka un nepieredzējušāka, kas ir jūtams gan treniņu procesā, gan spēlēs. Taču tas, protams, nav attaisnojums, jo ietekmē ne tikai mūsu komandu, bet visu līgu,” jautāts par izmaiņām komandas sastāvā, ko nesusi jaunā sezona, P. Krūmiņš ir tiešs.

Šis ir tikai sākums. Nākamo mājas spēli “Valmieras HK/BSS/ViA” aizvadīs jau šo svētdien, uz Vidzemes Olimpiskā centra ledus tiekoties ar “Prizma” hokejistiem. Spēles sākums plkst. 12:00. Spēlētājiem ir nepieciešams jūsu atbalsts!

Valmieras HK/BSS/ViA – Venta 2002 1:5 (0:0, 0:2, 1:3)

Vārti: 25:56 Cgojevs (Bergmanis) 0:1, 36:00 Feifers (Grosmanis, Cgojevs) 0:2, 45:08 Pushkarev (Golubovičs) 0:3, 50:24 Krūze (Ozols, Jakovļevs) 1:3, 52:59 Brasls (Cgojevs, Bērziņš) 1:4, 55:58 Pushkarev (Golubovičs) 1:5.
Vārtsargi: Markuss Žukovskis/ no 52:59 Ralfs Bērziņš – Alens Bergmanis

Sagatavoja: Edīte Mežciema