Rezultatīvā spēlē valmierieši ar 7:5 pārspēj “Prizma” hokejistus

Svētdienas pusdienlaikā Vidzemes Olimpiskā centra ledus hallē ar spēkiem mērojās valmierieši un “Prizma” hokejisti. Rezultatīvā spēle ļāva skatītājiem izbaudīt hokeju un atbalstīt savējos, kad tika izcīnīta pirmā uzvara jaunajā sezonā, pārspējot viesus ar 7:5. Vārtus “Valmieras HK/BSS/ViA” labā guva Bruno Nils Birģelis, Kristofers Dāvis Kariņš (2), Pauls Krūmiņš (2), Rudolfs Oto Lapsa un Augusts Veidenbaums.

Jau no pirmā perioda sākuma Valmieras spēlētāji iesāka ofensīvu, lielākoties spēli aizvadot pretinieku aizsardzības zonā, kas lika viesiem izdarīt kļūdas. Lai arī lielo skaitlisko vairākumu izmantot neizdevās, neilgi pēc pārkāpumu izciešanas “Prizmas” hokejisti saņēma nākamo sodu – pirmos zaudētos vārtus. Pēc T. Menča un Krūzes piespēlēm spēles rezultātu atklāja Bruno Nils Birģelis (1:0). Neilgi pēc tam pārsvaru dubultoja arī gados jaunākā valmieriešu maiņa – pēc Ozoliņa un D. Menča piespēlēm vārtus guva Kristofers Dāvis Kariņš (2:0). Perioda otrajā pusē pēc vairākuma nopelnīšanas viesi atguvās, mainot spēles ritmu un izlīdzinot rezultātu (2:2). Lai arī šķita, ka mājinieku iegūtais pārsvars uz laukuma ir izplēnējis, sekundi pirms perioda beigām uz rezultāta tablo pārsvaru atkal panāca valmierieši, otro reizi spēles laikā izvirzoties vadībā. Pirmos vārtus jaunajā sezonā guva Pauls Krūmiņš (3:2).

Uzsākoties otrajam periodam, “Valmieras HK/BSS/ViA” spēlētāji bija gatavi parādīt, ko prot, un jau otrajā minūtē atguva divu vārtu pārsvaru. Pēc Kariņa un Ozoliņa piespēlēm vārtu guvēju pulkam pievienojās arī Rudolfs Oto Lapsa (4:2). Neilgi pēc tam, pēc nospēlētām vairāk nekā divām minūtēm vairākumā, vienus vārtus “Prizma” hokejistiem izdevās atgūt, iegūstot nelielu pārsvaru uz laukuma, spēli novirzot tālāk no saviem vārtiem (4:3). Tomēr tas spēles asumu neļāva zaudēt valmieriešiem, un perioda vidusdaļā vārtu gūšanas iespēju izmantoja šīs spēles “Valmieras HK/BSS/ViA” komandas kapteinis Augusts Veidenbaums (5:3), kas ar atkārtotu metienu pēc Krūmiņa piespēles lika piekto reizi šajā spēlē kapitulēt “Prizmas” vārtsargam Lukjanskim. Perioda noslēdzošajā minūtē otros vārtus spēlē viesu komandas labā guva viens no pieredzes bagātākajiem “Prizma” hokejistiem – Niks Voiceščuks -, izmantojot viena spēlētāja vairākumu uz laukuma (5:4).

Trešais periods iesākās pēc līdzīga scenārija, taču izmaiņas tika veiktas vārtsargu līnijā – Ralfu Bērziņu “Valmieras HK/BSS/ViA” vārtos nomainīja Markuss Žukovskis. Noslēdzošā perioda trešajā minūtē mājinieki vēlreiz panāca divu vārtu pārsvaru uz tablo, ko pēc Veidenbauma piespēles izdevās paveikt uzbrucējam Paulam Krūmiņam (6:4). Perioda vidusdaļā divas minūtes par pretinieka turēšanu ar nūju nopelnīja Andžāns, kas ļāva Valmieras spēlētājiem izmantot viena spēlētāja pārsvaru un gūt septītos vārtus. Pēc Jakovļeva un Žagariņa piespēlēm teicamu metienu vārtos raidīja Kristofers Dāvis Kariņš (7:4). Pēdējā minūtē viesi rezultāta starpību samazināja līdz diviem vārtiem, taču spēles gaitu tas mainīt nespēja, ļaujot valmieriešiem svinēt pirmo uzvaru sezonā.

Pēc spēles īsu komentāru sniedza šīs spēles “Valmieras HK/BSS/ViA” komandas kapteinis Augusts Veidenbaums:

“Domāju, ka nospēlējām labi. Pildījām trenera uzdevumus, taču jāatzīst, ka atkal pievīla noraidījumi. Neizdevās noturēties ārpus noraidīto soliņa, līdz ar to zaudējām trīs vārtus mazākumā. Galvenais, ka guvām pirmo uzvaru sezonā.”

Par savu sniegumu A. Veidenbaums ir tiešs, sakot, ka vienmēr var nospēlēt labāk un dažās situācijās varēja nospēlēt citādāk, taču galvenais esot izcīnītā komandas uzvara.

Valmieras HK/BSS/ViA – Prizma 7:5 (3:2, 2:2, 2:1)

Vārti: 07:09 Birģelis (T.Mencis, Krūze) 1:0, 08:32 Kariņš (Ozoliņš, D.Mencis) 2:0, 13:49 Ķirsis (Pahomovs, Ruģelis) 2:1, 19:30 Voiceščuks (Brakšs, Ancītis) 2:2, 19:59 Krūmiņš (T.Mencis) 3:2, 22:12 Lapsa (Kariņš, Ozoliņš) 4:2, 25:48 Andžāns (Ķirsis) 4:3, 29:02 Veidenbaums (Krūmiņš) 5:3, 39:16 Voiceščuks (Ancītis, Brakšs) 5:4, 43:26 Krūmiņš (Veidenbaums) 6:4, 50:44 Kariņš (Jakovļevs, Žagariņš) 7:4, 59:17 Popens (Voiceščuks, Brakšs) 7:5.
Vārtsargi: Ralfs Bērziņš/ no 40:00 Markuss Žukovskis – Jāzeps Lukjanskis

Paldies skatītājiem par atbalstu! Nākamo spēli “Valmieras HK/BSS/ViA” aizvadīs mājās, 7. oktobrī tiekoties ar “Dinaburg Daugavpils” hokejistiem.

Sagatavoja: Edīte Mežciema